Kam s deťmi – Bratislava cez víkend

Ak vašu hlavu vždy pred záverom týždňa zamestnáva otázka Kam s deťmi, Bratislava má tú výhodu, že je z čoho vyberať. Táto rozmanitá metropola ponúka širokú škálu aktivít pre každého, od malých dobrodruhov až po tínedžerov. Nech už preferujete aktívny výlet alebo pokojný deň v múzeu, Bratislava má čo ponúknuť. Tu je náš sprievodca tým najlepším, čo mesto má na víkendové dobrodružstvo s deťmi.

Sobota: Aktívny pohyb v centre mesta

Doobedňajšie cvičenie v prírode: Začnite deň energickým cvičením v prírode. Sadnite si na bicykel a preskúmajte mesto prostredníctvom jeho cyklistických trás. Odporúčame trasu pozdĺž Dunaja, ktorá poskytuje nádherný výhľad na hrad a historické pamiatky.

Obed v meste: Počas obeda využite príležitosť odmeniť deti ich obľúbeným jedlom. Spoločný obed vytvára príležitosť porozprávať sa na rôzne témy, naučiť deti rozhodovať sa, alebo i zlepšiť komunikačné schopnosti pri objednávaní jedla. 

Návšteva GalaxiaVR: Po aktívnom rannom programe sa presuňte do sveta virtuálnej reality v centre mesta na galaxiavr.sk. Táto zábavná aktivita ponúka interaktívne zážitky pre deti všetkých vekových kategórií. Nechajte svoje deti prežiť dobrodružstvo vo virtuálnom svete, kde sú možnosti nekonečné.

Nejde iba o hru ako takú. Hry vo virtuálnej realite rozvíjajú u detí pohotovosť, logické i strategické myslenie i komunikačné schopnosti. Dôležité je aj to, že deti sa pri hre aktívne pohybujú.

Podvečer pri vode: Po virtuálnej realite si treba prevetrať hlavu na sviežom vánku pri brehu Dunaja. Prechádzkou po petržalskej strane s krásnym výhľadom na Staré mesto a hrad môžete deti zaujať povesťami alebo reálnou históriu mesta. Ak nemáte k dispozícii bicykle, môžete si ich požičať a vydať sa od Sadu Janka Kráľa smerom na Rakúsko po cyklotrase. V oblasti pod Mostom SNP sa po prírodnej cestičke dostanete do malého lesíka pri brehu Dunaja, kde sa dá pod stromami a priamo pri vode stráviť veľa príjemných chvíľ.

Nedeľa: Mentálna stimulácia a kreatívne aktivity

Doobedňajšia návšteva teamup.sk: V nedeľu doprajte svojmu telu i mozgu aktívnu stimuláciu v centre TeamUp. Tento inovatívny priestor sa inšpiroval známou hrou v pevnosti Boyard, ktorá podporujú kreativitu a logické myslenie detí. Nechajte ich riešiť logické problémy, spolupracovať ako tím a prekonávať rôzne fyzické prekážky v rôznych tematických mastnostiach “pevnosti”.

Návšteva múzeí a galérií: Po mentálnom tréningu a dobrom nedeľnom obede sa vyberte na prehliadku niektorého z múzeí alebo galérií v meste. Bratislava je domovom mnohých fascinujúcich inštitúcií, ktoré ponúkajú vzrušujúce expozície pre deti i dospelých. Navštívte napríklad Slovenské národné múzeum alebo Danubiana Meulensteen Art Museum a objavte umenie a históriu. Učte deti chápať umenie ako tvorivú činnosť a inspiráciu pre vlastné umelecké aktivity. 

Pohodový večer v meste: Na záver dňa si doprajte pokojný večer v meste. Prechádzka po historických uliciach, návšteva niektorého z parkov alebo relaxácia na lavičke s kornútikom zmrzliny. Užite si čas so svojimi deťmi a pozrite sa spolu na krásy Bratislavy za svetla mestského osvetlenia.

Bratislava je skutočne fantastickým miestom pre rodinné dobrodružstvá. Bez ohľadu na to, či preferujete aktívny pohyb alebo mentálnu stimuláciu, mesto ponúka množstvo zábavy pre všetkých. Takže pri otázke Kam s deťmi neváhajte a naplánujte si víkendový výlet do tejto úžasnej destinácie!

Naše zábavné centrum GalaxiaVR: